Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena

Kovo 11-ąją pūtė žvarbokas vėjelis, bet jis nesukliudė mums puikiai atšvęsti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Su pakilia nuotaika, kai kurie pasipuošę tautiniais rūbais ar kita tautine atributika, rinkomės į Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos bažnyčią. O tuo metu Sumos choras giedojo giesmes: „Už Raseinių, ant Dubysos“, „Ąžuolai žaliuos“.

Klebonas kun. Gintautas Jankauskas pasveikino visus tikinčiuosius su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo diena ir aukojo šv. Mišias, pasakė pamokslą. Jis pasidžiaugė, kad Lietuva atkūrė nepriklausomybę be jokio ginklo. Dar kartą pasveikino su 34-taisiais laisvės metais. Klebonas pasakė: „Atiduoti gyvybę – didžiausią turtą už Lietuvos laisvę – yra nepaprastai kilnus žygdarbis!“ Nuoširdžiai palinkėjo visiems: „..., kad niekada nepritrūktume žmogiškos šilumos ir šviesos, gražių svajonių ir kilnių siekių. Gyvenkime ištikimybėje, mylėdami savo Tėvynę Lietuvą!“ Galiausiai visi kartu su Sumos choru sugiedojome Lietuvos himną.

Po šv. Mišių ėjome į Ariogalos kultūros centrą, kur vyko vėliavų įteikimas ir puikus Naglio Marčėno koncertas.

Didžiulė kultūros centro salė vos sutalpino tautine atributika pasipuošusius žiūrovus. Pirmiausia visi kartu sugiedojome Lietuvos himną. Tada šventės vedėjai tarė trumpą sveikinimo žodį ir pakvietė į sceną atvykusius svečius: Ariogalos parapijos kleboną kun. Gintautą Jankauską ir Raseinių savivaldybės narius – mero pavaduotoją Joną Vazgį, Andrių Bautronį, Odetą Borkertienę, Dovilę Lukminaitę ir Liną Bielskį.

Puikią sveikinimo kalbą pasakė klebonas G. Jankauskas. Jis pažymėjo, kad tauta pilna džiugesio. Jis pasakė: „Yra trys dieviškos dorybės: Tikėjimas, Viltis ir Meilė. Šiandien prie jų priskiriame ir Laisvę. Kiekvienas žmogus turi laisvą apsisprendimą. Daugelis žmonių myli savo kraštą, kai kurie dėl jo net savo gyvybę paaukojo. Tad su Lietuvos Nepriklausomybės diena!“ – užbaigė klebonas.

Toliau kalbėjo Jonas Vazgys. Jis pakvietė išsaugoti laisvę, išryškinti ją dorais darbais, auginant duoną.

Trumpą sveikinimo žodį tarė O. Borkertienė, D. Lukminaitė ir L. Bielskis.

Savivaldybės narys A.Bautronis tarė: „Mes einame teisingu keliu. Puoškime ir saugokime laisvę.“

Po to tautiniais rūbais vilkintys žmonės garbingai įnešė Lietuvos tautines vėliavas. Jos, šventės proga, buvo padovanotos nusipelniusiems Ariogalos miesto ir seniūnijos gyventojams. Jas gavo net trisdešimt gyventojų.

Už puikų vadovavimą parapijai, už nuoširdų bendradarbiavimą su visomis įstaigomis, už darbą su jaunimu ir didelį dėmesį kiekvienam žmogui, Lietuvos valstybine vėliava buvo apdovanotas klebonas G. Jankauskas.

Už nuoširdumą, dvasingumą ir gražius darbus Tėvynei vėliavomis taip pat buvo apdovanotos Dievo žodžio skaitovės Ariogalos bažnyčioje Auksė Jankūnienė ir Danutė Banienė.

Po to iš Veliuonos atvykęs puikus dainininkas Naglis Marčėnas mums padovanojo nuostabų koncertą. Jį pradėjo Maironio daina „Graži tu mano, brangi Tėvyne.“ Salėje žiūrovai dainavo kartu. Visos jo atliekamos dainos buvo nepaprastai gražios. Skambėjo : „Viešpaties lelija“, „Tikiu“, „Pakelk mane“, „Baltas paukštis“ ir kitos.

Baigdama noriu padėkoti šventės organizatoriams už tokį gražų ir nepamirštamą renginį. O dainininkui N. Marčėnui už nuostabias dainas. Taip pat dėkojame savo klebonui kun. G. Jankauskui, kad jis ir džiaugsme, ir skausme – visada su mumis.

Laimingi ir linksmi skirstėmės į namus, pasiryžę dar tvirčiau mylėti savo Tėvynę Lietuvą ir branginti jos laisvę.

Ariogalos parapijos pastoracinės tarybos narė Teresė Plisienė

Atnaujinta 2024 05 06