Kauno arkivyskupija Raseinių dekanatas  
       
Naujienos
Laikraštis
Šiluvos Jubiliejus
Ariogalos enciklopedija
Apie Ariogalą ir seniūniją
Bažnyčios ir parapijos istorija
Dvasininkai
Pastoracinė taryba ir sinodo grupė
Gyvenimas
Kalendorius ir nuorodos
English
 
 
Interneto svetainė:
kaunas.lcn.lt/parapijos/ariogala
El. paštas:
ariogala@kaunas.lcn.lt
 
Šv. Mišios:
Sekm.: 10.00 ir 12.00

Šešt.: 11.00 ir 17.00

II, III, IV, V – 17.00
 
 
Skelbimai:
MIELI PARAPIJIEČIAI IR VISI GEROS VALIOS ŽMONĖS
 
Prašome ir Jūsų suteikti finansinę paramą, kuri bus skirta Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapijos namų statybai.
 
Naujas pastatas bus skiriamas religinio, kultūrinio, meninio ir kitokio pobūdžio renginiams.
 
Ariogaloje jau tradiciniu yra tapęs politinių kalinių, tremtinių ir rezistencinės kovos dalyvių sąskrydis bei piligriminės kelionės į Šiluvą. Čia daug apsilanko žmonių ir su nuoskauda apgailestauja, kad nėra tinkamų parapijos namų.
 
ARIOGALOS ŠV. ARKANGELO MYKOLO PARAPIJA 
Įmonės kodas: 191045223
PARAMOS SĄSKAITA
LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank.
 
Kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį Ariogalos šv. arkang. Mykolo bažnyčioje Sumos šv. Mišių metu maldose prisiminsime visus rėmėjus.
 

NAUJIENOS

Paukščio akimis

 
Tobuliausia Dievo sukurto pasaulio pažinimo priemonė yra regėjimas. Regėdami semiamės būtiniausių duomenų apie supančią tikrovę. Apskaičiuota, kad 85 proc. įspūdžių, kuriuos žmogus patiria iš išorinio pasaulio, yra regimieji. Akimis žmogus suvokia formą, spalvą, daiktų dydį ir išdėstymą.
 
Gėlės žiedas, margaspalvis drugelis, žolės stiebelis, snaigė – kiek daug stebuklų glūdi visame tame. Iš tiesų, ką gi daugiau Dievas turėjo sugalvoti, kad mes pripažintume jo egzistavimą? Visa gamta kalba apie Jį, tik mums reikia atidžiai įsiklausyti į jos balsą. Kiekvieno iš mūsų  troškimuose slypi veržimasis į Dievą.
 
Kaip įvairialypė gamta, taip ir kiekvienas žmogus skirtingas ne vien tik fizine, dvasine prasme, bet ir savo pomėgiais.
 
Ariogalos mieste gyvena Valdas Daukševičius. Be kasdieniškų darbų jis myli gamtą ir nori ją dažnai išvysti  paukščio akimis. V. Daukševičius gim. 1955 08 11 Simne, Alytaus raj. Ariogaloje gyvena nuo 1988 m. Anksčiau jis domėjosi skraidyklėmis, priklausė Kauno, vėliau Raudondvario skraidyklių klubams. Po to pamėgo skraidymą karšto oro balionais, kuriuos kelia kupole esantis karštas oras.
 
Dabar jis turi nuosavą Anglijoje pagamintą oro balioną LY OCL. Jis pagamintas iš sustiprinto, armuoto nailono. Nepaisant to, kad ši medžiaga labai lengva, ji taip pat ir labai tvirta. Audinio vidinė pusė neperšlampama. Kupolo tūris - 3400 m³, aukštis - apie 25 m., keliamoji galia – 510 kg. Gali kelti  keturis keleivius ir pilotą. Šiuo metu tokiais balionais skraido dar tik Šiauliuose, Mažeikiuose ir Kaune. Nuo Ariogalos iki pajūrio skraidančių tokio tipo balionais nėra.
 
V. Daukševičius jau šešis metus dalyvauja pramoginiuose bei sportiniuose renginiuose.
 
2005 m. balandžio 2 d. p. Valdas pasiūlė ir man pakilti į 400 m. aukštį virš Ariogalos. Kilome iš Ariogalos Dubysos slėnio 18.50 val. Jau pirmosiomis skrydžio minutėmis atsivėrė nuostabus Ariogalos miestelio ir Dubysos kraštovaizdis. Gėrėjomės besikeičiančiais vaizdais apie 30 min. Per šį laiką nuskridome apie 5 km ir nusileidome Gėluvoje.
 
Ką galima imti į krepšį, nusprendžia oro baliono pilotas. Beje, pirmieji oro balionu pakilo ne žmonės, o naminiai gyvūnai – avis, gaidys ir antis.
 
Kiekvienam skrendančiam pirmą kartą V. Daukševičius leidžia pasijusti tikru oreiviu. Nusileidus reikia suvynioti oro balioną, kuris sveria  apie 120 kg. ir padėti sutvarkyti įrangą. Visi, ištvėrę pirmąjį skrydį, pakrikštijami ir gauna krikšto raštą.
 
Skrydis atgaivina dvasinį pasaulį, leidžia pamatyti mus supančią aplinką kitaip, pajusti Aukščiausiojo sukurtos gamtos grožį ir didybę.
 
Valdas Daukševičius
Smėlynų g. 11, Ariogala
Mob. tel. +370 699 91374
 
 

 

  << į puslapio viršų
Atnaujinta 2020 07 06
 
© 2003 Katalikų interneto tarnyba, el. paštas: p-kaunas@lcn.lt
© 2003 Ariogalos šv. arkangelo Mykolo parapija