LT 77 7300 0100 9954 0167
Bankas: Swedbank

Šv. arkangelo Mykolo tituliniai atlaidai

2024 m. rugsėjo 27 d.

Rugsėjo 27 dieną, Ariogalos parapiją aplankė Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas. Kartu su klebonu Gintautu Jankausku vyskupas apsilankė Ariogalos gimnazijoje, Ariogalos seniūnijoje, Meno mokykloje, Ariogalos palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje, Carito būstinėje bei susitiko su pastoracinės tarybos nariais parapijos namuose. Vyko nuoširdus ir šiltas bendravimas su įstaigų vadovais ir darbuotojais, dalykiškas pokalbis apie sėkmes ir iškylančias problemas. Bendraujant su vyskupu susidarė įspūdis, kad jis yra be galo paprastas, nuoširdus, rūpestingas, linksmas bei sąmojingas žmogus.

Saulėtą rugsėjo 29-osios sekmadienį į Ariogalos šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią skubėjo parapijiečiai ir svečiai. Čia vyko šv. Arkangelo Mykolo tituliniai atlaidai ir bažnyčios 85-erių metų sukakties paminėjimo šventė. Į šią šventę atvyko ir Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas, kuris garbingai buvo sutiktas prie šventoriaus vartų ir palydėtas į bažnyčią.

Vyskupas pasveikino visus susirinkusius parapijiečius ir suteikė žodį klebonui Gintautui Jankauskui. Klebonas pateikė išsamią ataskaitą apie parapijos veiklą, nuveiktus darbus, padėkojo parapijiečiams, kurie savo nuoširdžiu darbu bei kita veikla parėmė bažnyčią bei talkino klebonui tvarkant ūkinius reikalus.

Šv. Mišias aukojo Kauno arkivyskupijos vyskupas augziliaras Saulius Bužauskas kartu su klebonu kun. G. Jankausku. Apeigoms patarnavo Vladas Šileikis iš Kauno. Giesmes giedojo Ariogalos bažnyčios Sumos choras, vadovaujamas vargonininkės Teresės Vaitiekūnaitės.

Vyskupas savo homilijoje plačiai kalbėjo apie Šv. Arkangelą Mykolą. Jis sakė, kad „ši šventė mums primena nuostabų dvasinį angelų pasaulį, apie kurį mes retai pagalvojame. Retai kreipiamės į Viešpaties angelus pagalbos, nors jie nuolat mus sergsti ir globoja. Gyvendami šiame pasaulyje mes priklausome kovojančiai Bažnyčiai ir dažnai matome nenuilstančią kovą tarp gėrio ir blogio. Todėl mes turime melsti savo Angelą Sargą ir ypač arkangelą Mykolą, kad padėtų mums nenusilpti toje dvasinėje kovoje, kad suteiktų mums jautrumo saugotis progų, vedančių į nuodėmę, kad būtume įskaityti į tarpą tų, kurie danguje visuomet regi dangiškojo tėvo veidą“.

Klebonas G. Jankauskas priminė, kad paskutinis rugsėjo sekmadienis yra Keliaujančių ir vairuotojų diena. Tad bažnyčiose per šv. Mišias meldžiamasi už visus keliaujančius – vairuotojus, keleivius, pėsčiuosius, mažus ir suaugusius eismo dalyvius. Nepamiršo klebonas pasveikinti ir tų parapijiečių, kurie turi Mykolo vardą.

Buvo atliekama liturginė procesija apie bažnyčią, kuriai vadovavo vyskupas. Sumos choras giedojo giesmes. Rugsėjo priešpaskutinės dienos oras buvo palankus procesijai, nes švietė saulutė ir šildė savo spinduliais.

Po didingais bažnyčios skliautais nuskambėjo nuostabi giesmė „Ave Marija“, kurią atliko vargonininkė Teresė Vaitiekūnaitė.

Klebonas G. Jankauskas padėkojo vyskupui augziliarui Sauliui Bužauskui už apsilankymą, prasmingą, priverčiantį susimąstyti pamokslą bei parapijiečiams ir svečiams už dalyvavimą šv. Mišiose. Vyskupui klebonas padovanojo paveikslą, kuriame pavaizduotas Jurgaičių Kryžių kalnas. Pastoracinės tarybos pirmininko pavaduotoja Genutė Kringelienė ir Carito vadovė Dalia Petkevičienė įteikė rožių puokštes vyskupui ir klebonui.

Genutė Kringelienė pakvietė visus pasiklausyti koncerto, kurį dovanojo Ariogalos Meno mokyklos mokytojai ir jaunieji atlikėjai (vadovės Alina Skirmantaitė - Ivoškienė ir Džiuljeta Banienė) bei asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ vokalinis instrumentinis moterų ansamblis „Atgija“( vadovė Alma Judickienė). Koncerto metu skambėjo nuostabios melodijos, skambios dainos, kurios sujaudino ne vieną ir suteikė atgaivos širdžiai.

Pastoracinės tarybos nariai padėkojo atlikėjams už padovanotas šiltas ir mielas akimirkas bei įteikė saldžias dovanėles.

Ariogalos parapijos pastoracinės tarybos narė Auksė Jankūnienė

Atnaujinta 2024