POPIETĖ, ĮŽIEBUSI GERUMO UGNELĘ ARIOGALIŠKIŲ ŠIRDYSE

Adventas – tai laukimo metas. Metas susikaupti, apmąstyti, įžiebti šviesą savo ir šalia esančių sielose.

Šių metų gruodžio 12 dieną Ariogalos  miesto kavinėje „Arka“ vyko adventinė popietė „Prie gerumo šviesos“. Jos sumanytoja ir pagrindinė organizatorė Raseinių neįgaliųjų dienos užimtumo centro Ariogalos kabineto administratorė, projekto vykdytoja Meilutė Karaktinavičienė nuoširdžiai džiaugėsi, kad renginys vyksta jau treji metai, tampa tradicinis, suburdamas vis daugiau žmonių iš miesto bendruomenės.

Popietę padėjo organizuoti Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja Džiuljeta Banienė (scenarijaus ir programos skrajutės autorė), Laimutė Neverdauskienė (papildžiusi scenarijų Šv. Rašto ištaraukomis apie adventinį vainiką, jo simbolių prasmę), adventinio vakaro įgarsintojas Dovydas Mačiūnas (Ariogalos gimnazijos moksleivis) bei rėmėjai –  Jūratė ir Kęstutis Krištopaičiai, asociacija „Ariogalos bendruomenė“, kavinės „Arka“ savininkai Vaida ir Juozas Skamarakai.

Idėja virsta tikslu, kai jaučiama, kad to nuoširdaus, supratingo bendravimo reikia ne tik vienam žmogui, bet atsiranda poreikis daugeliui iš mūsų. Meilutė kiekvieną dieną savo kabinete nuoširdžiai dalinasi džiaugsmais ir rūpesčiais su kiekvienu atėjusiu Ariogalos miesto bendruomenės gyventoju. Artėjant didžiosioms metų šventėms – Adventui, Kalėdoms – žmonės nori susitikti ramioje aplinkoje, pabendrauti, pasveikinti vieni kitus.

Renginį vedė Ariogalos gimnazijos moksleivės Skaistė Jurkšaitytė ir Algimantė Ambrulaitytė.

Iškilminga popietės pradžia vertė susimąstyti. Skambant svajingai kanklių muzikai buvo degamos advento žvakės ir skaitomos eilės iš Šventojo Rašto.  Šventinėje popietėje dalyvavo Ariogalos gimnazijos muzikos studijos „Gama“ solistė Vanessa Jačunskytė (mokytoja Lilijana Šimkūnienė), Jaunučių choro „Dainorėliai“ solistė Evelina Dubauskaitė (mokytoja Džiuljeta Banienė), mokytojų vokalinis tercetas „Dolce“ (Laimutė Neverdauskienė, Lilijana Šimkūnienė, Džiuljeta Banienė), lopšelio-darželio vokalinis duetas Marta Šalavejūtė ir Kristupas Naujokas (muzikos pedagogė Rita Grubliauskienė), Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo moksleiviai – jaunosios kanklininkės Ieva Balčiūtė, Žiedūnė Milčiūtė, Raminta Bubliauskaitė, Gabija Lukoševičiūtė (mokytoja Ramunė Jurkienė), klarnetininkas Matas Kruvelis, saksofonininkas Arnas Džiaugys (mokytojas Arūnas Krištapavičius), jaunučių choras „Šypsenėlė“ (mokytoja Alina Skirmantaitė), jaunieji akordeonininkai Urtė Noreikaitė, Artūras Aleksiejus, Monika Zakaitė, Žygimantas Dockevičius (mokytoja Danutė Nedzinskienė), Ariogalos kultūros namų meno kolektyvai – liaudiškos muzikos kolektyvas „Versmė“, vokalinis ansamblis „Radasta“ (vadovė Renata Aleksiejienė), kapela „Šaltinėlis“ (vadovas Jonas Urbonas). Muzikinę programą vainikavo nuostabus viešnios Linos Urniežiūtės (LMTA absolventės, operos solistės, Lietuvos ir tarptautinių konkursų laureatės) ir jos sūnaus, respublikinio poezijos konkurso laureato, skaitovo Martyno Volfo pasirodymas.

Susirinkusius nuoširdžiai sveikino Raseinių rajono meras Algimantas Mielinis, Raseinių soroptimisčių organizacijos klubo prezidentės Asta Montvidienė, Danutė Banienė, Asociacijos „Ariogalos bendruomenė“ pirmininkė Regina Balčaitienė, Raseinių meno mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Danutė Nedzinskienė, Ariogalos seniūnė Renata Aleksiejienė, Vidmantas Karabinas, Liudas Kavaliauskas, Raseinių krašto poetai Juozas Mickevičius, Antanas Kišonas. Renginio pabaigoje pakiliai nuteikė Ariogalos  šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios klebono Gintauto Jankausko sveikinimas, šventinio stalo palaiminimas, pasakyti prasmingi žodžiai, nuoširdus kvietimas visuotinei maldai.

Popietės sumanytoja Meilutė Karaktinavičienė nuoširdžiai padėkojo visiems dalyvavusiems renginyje.  Mokytojams, meno kolektyvų vadovams, rėmėjams, svečiams įteikė padėkas – simbolinius angeliukus. Aidint aplodismentams buvo pasveikinti Ariogalos krašto neįgalieji  2014 metais švenčiantys savo jubiliejų.

Džiuljeta Banienė – RMM Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja

Atnaujinta 2024 05 14