FESTIVALIO "SKAMBIOJI PJESĖ-2015" AKIMIRKOS

Šių metų vasario šeštą dieną Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo koncertų salėje vyko antrasis respublikinis meno ir muzikos mokyklų filialų jaunųjų pianistų ir atlikėjų festivalis „Skambioji pjesė-2015“.

Festivalio užuomazga laikomi 2010 ir 2012 metais vykę fortepijono klasės renginiai – pjesių popietė bei konkursas „Skambioji pjesė“.  Šiandien šis renginys tampa jau tradiciniu ir džiaugiamės, kad šiais metais jo organizatoriai – Raseinių meno mokykla ir Ariogalos filialas.

Festivalio tikslas – suteikti galimybę kiekvienam dalyviui koncertuoti, įgauti sceninės patirties, atskleisti atlikėjo individualumą, ryškią bei įdomią  kūrinių interpretaciją. Mokytojams – pasidalinti gerąja darbo patirtimi, savo mokyklose papildyti repertuarą naujais, patikusiais kūriniais.

Organizacinė grupė – Džiuljeta Banienė (pirmininkė bei šio renginio sumanytoja), Alina Skirmantaitė (fortepijono klasė), Kristina Grockytė (dailės klasė), Arūnas Krištapavičius (pučiamųjų klasė) – džiaugėsi pavykusiu renginiu, virtusiu puikia švente.

Šiame renginyje dalyvavo talentingi jaunieji pianistai ir atlikėjai bei jų mokytojai, atvykę iš Garliavos, Šakių, Raseinių meno mokyklų bei jų filialų (Babtų, Raudondvario,Viduklės, Šiluvos, Ariogalos),  Kauno 1-osios ir Miko Petrausko muzikos mokyklų.

Mokinius festivaliui parengė mokytojai: Justinas Straukas, Rasa Motiejūnienė (Garliavos meno mokyklos Babtų filialas), Alma Pliurienė, Eglė Tiškienė (Garliavos meno mokyklos Raudondvario filialas), Bronislava Bajoriūnaitė, Andžela Martišienė, Daiva Martinaitienė, Agnė Martinaitytė, Audronė Adomaitienė (Šakių rajono meno mokykla), Sandra Mikušauskienė, Neringa Dainelytė (Kauno 1-oji muzikos mokykla), Valerija Dmitrenko, Angelė Dumčiuvienė (Kauno M. Petrausko muzikos mokykla), Marytė Miliauskaitė (Raseinių meno mokyklos Šiluvos filialas), Sigita Grubliauskaitė (Raseinių meno mokyklos Viduklės filialas), Alina Skirmantaitė, Džiuljeta Banienė (Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialas).

Renginį vedė mokytoja Alina Skirmantaitė ir mokyklos absolventė Algimantė Ambrulaitytė. Jos nuoširdžiai pasveikino atvykusius svečius, klausytojus, mokinių tėvelius, padėkojo festivalio rėmėjams: Raseinių meno mokyklai, Nijolei Vitkauskienei (individualios įmonės valgyklos „Rūta“ savininkei), Linai Veličkienei (individualios įmonės gėlių parduotuvės savininkei) už pagalbą organizuojant šį renginį.

Sveikinimo žodį tarė Raseinių meno mokyklos laikinai einanti direktorės pareigas Danutė Nedzinskienė. Ji palinkėjo jauniesiems atlikėjams gražaus muzikavimo, sėkmės, puikios nuotaikos.

Festivalyje skambėjo kompozitorių (F. Burgmiuller, M. Mier, Ch. Peerson, W. Gillock, D. Alexander, M. K. Oginski, G. Weiss, L. Bethoven, G. F. Hendelio, B. Dvariono, A. Holzmann, E. Dogos, K. Gurlitt, P.Čaikovskio ir kt.) muzika ir džiugino klausytojus.

Koncertavo septyniolika jaunųjų pianistų solistų, du fortepijoniniai trio bei trys fortepijoniniai duetai,vienas instrumentinis ir penki kameriniai ansambliai.

Audringais aplodismentais buvo padėkota mokytojams už jų išradingumą, kūrybą, interpretacijų raišką bei kantrų darbą, mokinių parengimą festivaliui. Visi respublikinio renginio atlikėjai ir jų mokytojai buvo apdovanoti Raseinių meno mokyklos padėkos raštais ir atminimo dovanėlėmis. Organizatorių iniciatyva buvo paruošti CD kompaktiniai diskai su festivalio kūrinių natomis ir padovanoti mokykloms.

Svečiai po koncerto turėjo galimybę susipažinti, šiltai pabendrauti, pasivaišinti valgyklos „Rūta“ darbuotojų keptomis spurgomis, bandelėmis, o mokytojai dalinosi gerąja savo darbo patirtimi. Ariogalos filialo jaunosios pianistės puikiai leido laiką edukacinio užsiėmimo metu, kūrė menines paveikslėlių kompozicijas iš vilnos, o joms vadovavo tautodailininkė Edita Kruvelienė.
Festivalio svečiai padėkojo organizatoriams už nuostabiai ir prasmingai praleistą laiką mūsų mokykloje, patirtus neįkainojamus įspūdžius bei žavingas akimirkas.

Džiuljeta Banienė – Raseinių meno mokyklos Ariogalos filialo vyresnioji mokytoja

Atnaujinta 2024 05 14