Advento popietė - 2018

Žemę pamažu sukausto gruodas. Lėtai ant delno nutupia snaigės, sniego paklotai matosi laukuose. Virsmas vyksta gamtoje, virsmas vyksta ir žmoguje.

Visais laikais žmones jaudina didžiųjų švenčių laukimas. Mintimis nuklystame į praeitį, prisimename savo protėvius, senelius. Prisimename, kaip jie mokėjo susikurti dvasinį šventumą, susikaupimo nuotaiką.
Gėluvos kaimo bendruomenės taryba kartu su KC Gėluvoje vadove Rita Andriuškevičiene šiemet šalia Kalėdinės eglutės paruošė senovinių relikvijų kampelį. Senas paveikslas „Kūčių vakaras”. Daugiau kaip šimtas metų, atlaikiusi net tremtį, sukrypusi mukelė. Kantičkos domino ne vieną dalyvavusį Advento popietę „Šv. Kalėdų belaukiant”.

Popietę vedė ir nuoširdžiai bendravo Aldona Radčenko. Skambėjo jautrios Andriejaus Radčenko melodijos, pritariant gitarai.
Ariogalos parapijos klebonas Gintautas Jankauskas  pasidalijo tikėjimo tiesomis ir priminė, kad laiko tėkmė nenumaldomai priartina prie Kristaus gimimo šventės. Klebonas skaitė maldas, laimino susirinkusiuosius, ragindamas visus laužti kalėdaitį ir vienas kitam pasakyti po palinkėjimą. Klebonas pažadėjo, kad Kūčių vakarą, jis tikinčiųjų lauks Ariogalos bažnyčioje, kartu maldoje sutikti beprasidedančias Kalėdas.
Šventės metu prisiekė ir į bendruomenės narius priimti keletas senjorų jau perkopusių 70 metų slenkstį. Nepamiršome ir bendruomenės ilgaamžių. Juos sveikino bendruomenės pirmininkas Jonas Vazgys ir Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė Vida Šalvaitienė.

Priminta, kad Advento laikotarpiu tęsiama bendruomenėje  pradėta akcija „Šiltos Kalėdos”, kurios metu mezgamos kojinės, pirštinės ir jos dovanojamos  tiems, kuriems labiausiai reikia. Savo mezginius pristatė Irena Jankauskienė, Renata Leskauskienė bei Kėdainių rajono Sirutiškio kaimo bendruomenė.
Visi buvo pakviesti prie arbatos puodelio. Ilgai nesiskirstėme, dalijomės prisiminimais, bendravome. Išsinešėme į namus daug gerumo, nuoširdumo ir vilties.

Gėluvos seniūnaitijos seniūnaitė Vida Šalvaitienė

Atnaujinta 2024 05 14